Про нас

Всеукраїнський благодійний проект
«Добро починається з тебе»

«Потреба допомагати іншим, повага
до старших, відповідальність за
свою громаду, свідоме ставлення до
довкілля стають частиною особистості
людини, якщо ці якості виховувати змалку»

У вересні 2007 року започатковано Всеукраїнський благодійний проект «Добро починається з тебе», в рамках якого щорічно відбувається Всеукраїнський конкурс дитячих благодійних проектів.

Мета проекту: виховання у молодого покоління розуміння та культури благодійності, залучення дітей та молоді до благодійної діяльності, пропаганда та популяризація благодійництва як серед дітей та молоді, так і серед українського суспільства в цілому.

Організаційно проект «Добро починається з тебе» передбачає проведення конкурсу благодійних проектів серед дитячих та молодіжних колективів, визначення та нагородження переможців конкурсу, опрацювання та поширення отриманого досвіду.

Проект є дуже важливим за своєю місією: достукатись до дитячих сердець, на конкретних прикладах показати, що добро при бажанні може творити кожен. Однак, як і кожну справу, робити добро, треба кваліфіковано і вміло. Саме тому потрібно не тільки виховувати у дітей доброту і милосердя, але і навчити дітей практичному здійсненню благодійної діяльності. З дитячих років необхідно закласти у дитячі душі відповідальність за тих людей, які потребують нашої допомоги та підтримки, за довкілля, в якому живемо ми і будуть жити наступні покоління, за духовні та культурні національні цінності.

Підсумковим етапом кожного конкурсу є проведення у травні в м. Києві Національного форуму «Добро починається з тебе», на який запрошуються керівники та учасники благодійних проектів, представники урядових і громадських організацій. Під час форуму працюють тематичні секції, на яких учасники презентують свої проекти і обмінюються досвідом благодійної діяльності. На пленарному засіданні оголошуються результати конкурсу та відбувається нагородження переможців і лауреатів.

Протягом трьох років на конкурс надійшло більше 1100 благодійних проектів, до реалізації цих проектів сумарно було залучено понад 300 тисяч школярів з усіх регіонів країни.

В рамках Конкурсу започатковано Почесну відзнаку «Сяйво Добра», якою нагороджуються ті, хто зробив вагомий внесок у підтримку дитячих благодійних чи соціальних ініціатив.

За матеріалами конкурсу видано «Збірник благодійних проектів «Добро починається з тебе» та методичний посібник «100 кращих виховних заходів «Добро починається з тебе». У співпраці з Університетом менеджменту освіти НАПН України розроблено і з вересня 2010 року впроваджено у систему перепідготовки педагогічних кадрів курс «Організаційні засади моделювання благодійних проектів». Мета курсу – формування у слухачів та студентів теоретичних знань і практичних навичок для ефективної організації та здійснення благодійної проектної діяльності в закладах освіти.

У серпні 2010 року оголошено про старт Четвертого Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе».

Підведення підсумків конкурсу відбудеться у травні 2011 року в Києві під час Національного Форуму «Добро починається з тебе».

Ми віримо, що, навчаючи дітей робити добро, бути милосердними, виховуючи в них потребу допомагати іншим, ми надаємо їм можливість знайти своє призначення, місце у суспільстві та соціально реалізувати себе.